W zgodzie ze wszelkimi zaleceniami, separatory muszą być czyszczone dwa razy do roku. Czyszczenie wykonuje się zarówno wiosną, jak i jesienią. Jednak nie zawsze wystarcza to, aby dotrzymać wszelkich niezbędnych wymogów, które opisane są w przepisach. Skutkiem tego, zaleca się ciągłe monitorowanie poziomu substancji, które mieszczą się w separatorach. Dzięki temu możliwe jest ocenienie aktualnego stanu separatora. Zapraszamy do zapoznania się z dokładniejszymi informacjami.
Dlaczego separatorów nie można czyścić co kilka lat?
Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Przez nieprawidłowo prowadzoną eksploatację separatorów rośnie w dużym stopniu ryzyko zanieczyszczenia wód powierzchniowych, do których przedostają się niedozwolone substancje. Możliwe „zatkanie separatora” osadami możliwe jest wówczas, kiedy w separatorze gromadzą się substancje ropopochodne, natomiast urządzenie nie jest regularnie opróżniane. Dodajmy do tego fakt, iż gdy separator nie działa prawidłowo, cała odpowiedzialność spoczywa na jego właścicielu.
Kto może wykonać taką usługę?
Jak można się tego domyślać, czyszczenie separatorów możliwe jest jedynie przy współpracy z odpowiednimi firmami, które zajmują się profesjonalnie tym zakresem pracy. Specjalna firma, zaoferuje nam kompleksowy serwis separatorów, który zostanie wykonany przy pomocy osób, mających odpowiednią wiedzę i sprzęt do pracy przy separatorze.
Firma zajmująca się czyszczeniem separatorów zajmie się od A do Z naszym separatorem. W którym, w zależności od urządzenia, będzie do wymiany wkład koalescencyjny, bądź pakiet laminowy.